Naudinga informacija apie klausos aparatus

Kas yra klausos aparatai?

Klausos aparatas yra prietaisas, skirtas pagerinti klausą, padarant garsą girdimą asmeniui, turinčiam klausos sutrikimų. Klausos aparatą sudaro 3 pagrindinės dalys: mikrofonas, stiprintuvas ir garsiakalbis. Jūsų klausai ir gyvenimo būdui tinkami klausos aparatai pagerins gyvenimo kokybę: naudodami kokybiškus klausos aparatus girdėsite geriau ar susigrąžinsite klausą. Klausos aparatas padeda žmonėms geriau girdėti tiek tyliose, tiek triukšmingose ​​vietose.

Kas yra skaitmeninis klausos aparatas?

Skaitmeninis klausos aparatas yra labiausiai paplitęs klausos aparatas, kuris turi visas analogines klausos aparato funkcijas. Tačiau pagrindinis jo privalumas yra tai, kad garso bangas paverčia skaitmeniniais signalais ir sukuria tikslią garso kopiją. Skaitmeniniuose klausos aparatuose esančios mikroschemos analizuoja kalbą ir kitus aplinkos garsus.
Šiuolaikiniai skaitmeniniai klausos aparatai – tarsi maži kompiuteriai, kurie išmaniai prisitaiko prie klausos ypatybių, atkuria itin tikrovišką garsą, gali prisijungti prie išmaniųjų įrenginių per WiFi, valdomi programėle.

Įausiniai ir užausiniai klausos aparatai: kas tai?

Yra 2 tipų klausos aparatai: įausiniai ir užausiniai klausos aparatai. Žemiau pateikiama įausinių ir užausinių klausos aparatų skirtumai.

Kas yra įausiniai klausos aparatai?

Įausiniai klausos aparatai yra klausos aparatas, kuris nešiojamas ausies kanalo viduje. Jie taip pat pasižymi tuo, kad jie neturi matomų išorinių laidų ar vamzdelių bei yra laikomi mažiausiais klausos aparatai. Įausiniai klausos yra naudojami tiek yra naudojami tiek lengvam, tiek sunkiam klausos praradimui.

Kas yra užausiniai klausos aparatai?

Užausiniai klausos aparatai yra klausos aparatas, kuris yra nešiojamas už išorinės ausies dalies. Šie klausos aparatai būna įvairių stilių ir spalvų: galima rinktis tiek odos, tiek plaukų spalvos. Užausiniai klausos aparatai yra tinkami įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems tiek stiprių, tiek lengvų klausos sutrikimų.

Kaip veikia klausos aparatai?

Klausos aparato veikimo principas pateiktas žemiau.
Klausos aparatai atkuria klausą žmonėms, turintiems klausos sutrikimų. Klausos aparatas garsą priima per mikrofoną, kuris garso bangas paverčia elektros signalais ir siunčia į stiprintuvą. Stiprintuvas padidina signalų galią ir siunčia juos į ausį per garsiakalbį. Skaitmeninis klausos aparatas turi daugiau komponentų įeina mikrofonas, stiprintuvas, garsiakalbis, mikroschema ir baterija. Šiuolaikiniai skaitmeniniai klausos aparatai išmaniai prisitaiko prie klausos ypatybių, atkuria itin tikrovišką garsą, prisijungia prie išmaniųjų įrenginių per WiFi, valdomi programėle.

Kaip išsirinkti klausos aparatą?

Išsirinkti klausos aparatą galite šiais 3 žingsniais pateiktais žemiau.
  1. Analizuokite rinkoje esančius klausos aparatus.
  2. Išsirinkite klausos centrą, kuriame galėsite juos išbandyti.
  3. Konsultuokitės su audiologu ar otorinolaringologu.

Pagal ką rinktis: įausinis, ar užausinis klausos aparatas?

Tenka rinktis ar žmogui labiau tinka: įausiniai ar užausiniai klausos aparatai. Abu aparatai savo darbą atlieka puikiai, lieka pasirinkti estetikos ir patogumo atitikimo kriterijus Nematomas įausinis klausos aparatas per vamzdelį įkišamas į ausies kanalą. Kai kurie iš jų yra tokie maži, jog yra visiškai paslėpti ausyje – jie vadinami slaptais. Įausinių klausos aparatų pasirinkimas ir reguliavimas pritaikomas individualiai pagal kliento poreikius: nuo aparato formos ar spalvos iki smulkiausių veikimo detalių. Užausiniai klausos aparatai dėl savo stilių ir spalvų yra labai populiarūs visame pasaulyje. Jie būna kelių tipų – už ausies arba į ausį įtaisomi garsiakalbiai. Šie klausos aparatai yra matomi, nes yra pritvirtinti už ausies. Į ausį įkišamas vamzdelis, kuriuo sklinda garsas.
Rekomenduojame kreiptis į Geraklausa klausos specialistus individualiai konsultacijai dėl klausos aparato susisiekus kontaktais nurodytais čia: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje.