Naudinga informacija apie klausos aparatus

Klausos aparatų tipai

Klausos aparatų tipai

Klausos aparatai yra skirstomi į 2 pagrindinius klausos aparatų tipus: įausiniai ir užausiniai klausos aparatai.
Įausiniai klausos aparatai yra nešiojami ausies kanale, pritaikomi pagal užsakymą. Šis klausos aparatų tipas paprastai būna skirtingų odos atspalvių tam, kad susilietų su išorine ausies dalimi.
Užausiniai klausos aparatai yra nešiojami už išorinės ausies dalies arba ant jos su vamzdeliais, kurie nukreipia garsą žemyn į ausies kanalą. Užausiniai klausos aparatai būna įvairių spalvų, kad atitiktų plaukų ar odos atspalvį.
Klausos aparatai yra skirstomi pagal specifines savybes, prijungimo būdus ir dizainą. Rinkdamiesi klausos aparatus ypatingai būkite atsargūs, nes juos privaloma pritaikyti prie savo gyvenimo būdo.
4 svarbiausi dalykai į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis klausos aparatą yra:
  • Jūsų klausos praradimo priežastis
  • Savo ausies fizines savybes: formą, dydį.
  • Fizinis aktyvumas.
  • Klausos aparato savybės: dydis, baterijos galingumas.

Kokia yra pagrindinė klausos aparatų paskirtis?

Pagrindinė klausos aparatų paskirtis yra - gerinti Jūsų klausą. Klausos aparatai leidžia geriau girdėti visur: namuose, išeinant, keliaujant ar važiuojant viešuoju transportu, šeimos susibūrimuose, darbo vietoje ir daugelyje kitų situacijų. Tačiau reikia pabrėžti, kad pagrindinė klausos aparato paskirtis nėra pilnai grąžinti klausą, o tik ją pagerinti.

Pagal ką reikia rinktis klausos aparatus?

Pagrindiniai klausos aparato pasirinkimo aspektai:
  • Audiologiniai
  • Fiziologiniai
  • Žmogaus poreikiai
Audiologija – įvertinus klausos sutrikimo tipą (nervų jutimo, laidumo, mišrus) ir laipsnį (lengvas, vidutinis, sunkus), galima nustatyti klausos aparato stiprumą.
Fiziologinis – padeda įvertinti anatominę snukio formą.
Žmogaus poreikiai - techniniai klausos aparato parametrai, naudojimo patogumas.
Rinkoje galima rasti įausinių ir užausinių klausos aparatų, kurie puikiai atlieka savo darbą. Įausiniai klausos aparatai yra mažiau pastebimi, galima rinktis pagal savo odos spalvą. Jie dažnai vadinami nematomais klausos aparatais. Tačiau užausiniai klausos aparatai taip pat yra veiksmingi, tačiau jie pastebimi, didesni ir dedami ant ausies. Naudotojams, turintiems rimtų klausos problemų arba turintiems mažus ausies kanalus, Užausiniai klausos aparatai (BTE) yra puikus sprendimas. Visa klausos aparato elektronika yra korpuse už ausies. Individualūs ausų įdėklai ir vamzdeliai nukreipia garsą į ausis. Naudodami užausinius klausos aparatus galite lengvai reguliuoti garsumą. Klausos aparatai su mikrofonu (RIC) klausos aparatai savo forma ir dizainu yra panašūs į BTE, bet mažesni. Naudojant klausos aparatus su mikrofonu, garsas tiesiai iš už ausies esančio korpuso per ploną laidą siunčiamas į garsiakalbį ausies kanale. Jie ne tik puikiai skamba, bet ir yra visiškai automatiniai.

Kokia tikroji klausos aparatų teikiama nauda?

Klausa tampa natūralesne, kai garsai sklinda iš aplinkinių. Tai reiškia, kad lengviau ir greičiau pavyksta nustatyti garso šaltinio kryptį. Pavyzdžiui, kai kur nors einate, galite lengviau išgirsti iš kurios pusės atvažiuoja automobilis ar autobusas. Arba, jei kalbate su grupe žmonių, pokalbis greitai persijungia tarp kalbėtojų. Du klausos aparatai padeda greitai rasti kalbėtoją, lengviau jį suprasti kalbant triukšmingoje aplinkoje. Žmonės, turintys normalią klausą, gali atskirti skirtingus pokalbius.Yra daug įrodymų, kad žmonės, turintys du klausos aparatus, yra labiau patenkinti nei tie, kurie nešioja vieną. Didžioji dalis žmonių, kurių klausa sutrikusi abiejose ausyse, renkasi du klausos aparatus.Geraklausa.lt straipsnyje: klausos sutrikimai, priežastys, pasėkmės ir gydymas skaitykite plačiau apie dažniausiai pasitaikančias klausos problemas ir sutrikimus.