Naudinga informacija apie klausos aparatus

Kompensuojami klausos aparatai: kas tai? kaip juos gauti?

Kompensuojami klausos aparatai Lietuvoje yra skiriami nemokamai: suaugusiems, klausos negalią turintiems ir vaikams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Kompensuojami klausos aparatai yra apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ligonių kasos lėšomis.

Kas yra kompensuojami klausos aparatai?

Kompensuojami klausos aparatus gauna asmenys, turintys klausos sutrikimų ir norintys gauti ligonių kasos kompensaciją. Pirmiausiai reikėtų reikėtų kreiptis pas į savo šeimos gydytoją. Kokio kompensuojamo klausos aparato Jums reikia nustato specialistas pagal Jūsų klausos praradimo mastą. 4 kompensuojami klausos aparatai yra priskirti vaikams ir 5 suaugusiems. Jie 100% finansuojami PSDF lėšomis. Plačiau apie kompensuojamus klausos aparatus galite sužinoti konsultacijos metu jūsų pasirinktame mieste: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje.

Kokia tvarka gaunamas klausos aparato kompensavimas?

Kompensavimą gauna visi žmonės, kuriems reikia pagalbos klausos praradimo klausimais, tačiau Lietuvoje kompensavimas vyksta pagal šią tvarką:
  • Žmogus, norintis gauti kompensaciją turi būti draustas sveikatos draudimu.
  • Asmenys, turintys privalomąjį sveikatos draudimą gali pretenduoti į 100 proc. kompensuojamus klausos aparatus tik po to, kai LOR gydytojas, įvertins paciento sveikatos būklę, klausos aparato poreikį ir išrašus iš medicininio dokumento.
  • Gavus LOR gydytojo išrašą per 60 kalendorinių dienų reikia kreiptis į įmonę, kuri sudarė sutartį su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, dėl kompensuojamųjų klausos aparatų tiekimo. Nurodytos įmonės specialistai pasirinkti tinkamą kompensuojamo klausos aparato modelį.
  • Draudimo įmokos dėl techninių klausos aparato savybių taikomos tik tuo atveju, jei apdraustasis raštu patvirtina, kad buvo informuotas ir sutiko su galimu žalos atlyginimu.

Pirmas kartas su klausos aparatu

Vaikams iki 7 metų klausos aparatus reikia keisti kartą per metus, o vyresniems nei 7 metų vaikams ir suaugusiems – kas 5 metus. Kiekvieną kartą gavus naują klausos aparatą kyla nepatogumų. Tam, kad priprasti prie naujo klausos aparato gali reikėti iki keturių mėnesių. Tačiau svarbiausia išlikti kantriems bei stebėti įvairius pokyčius (stebėti pažangą).

Papildoma konsultacija ir pagalba dėl klausos sutrikimų

Klausa yra vienas iš svarbiausių pasaulio pažinimo komponentų. Klausos pagalba lengviau suprasti supančią aplinką, bendrauti su žmonėmis. Tačiau gyvenime kartais nutinka taip, kad žmonės gimsta be klausos arba susiduria su klausos sutrikimais. Tokiu atveju gelbsti klausos aparatai. Plačiau apie klausos sutrikimus skaitykite čia.

Papildoma informacija apie klausos aparatus: