Naudinga informacija apie klausos aparatus

Kaip išsirinkti klausos aparatą?

Ieškodami klausos aparato, ištirkite savo galimybes, kad suprastumėte, kokio tipo klausos aparatas jums tiks geriausiai. Kaip išsirinkti klausos aparatą?

Kviečiame konsultacijai dėl klausos aparato pasirinkimo: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje.

Kokie žingsniai padės išsirinkti klausos aparatą?

 • Pasitikrinkite. Kreipkitės į gydytoją, kad pašalintumėte klausos praradimo priežastis, tokias kaip ausų siera ar infekcija. Ir pasitikrinti klausą pas klausos specialistą (audiologą).
 • Kreipkitės į patikimą audiologą. Jei nepažįstate gero audiologo, paprašykite gydytojo siuntimo. Audiologas įvertins jūsų klausą, padės išsirinkti tinkamiausią klausos aparatą ir pritaikys aparatą pagal jūsų poreikius. Jei klausos sutrikimas abiejose ausyse, geriausius rezultatus pasieksite naudodami du klausos aparatus.
 • Paklauskite apie bandomąjį laikotarpį. Paprastai klausos aparatą galite įsigyti su bandomuoju laikotarpiu. Gali praeiti šiek tiek laiko, kol priprasite prie įrenginio ir nuspręsite, ar jis jums tinkamas. Paprašykite įrašyti bandomojo laikotarpio kainą, ar ši suma įskaityta į galutinę klausos aparato kainą ir kiek grąžinama, jei klausos aparatą grąžinsite per bandomąjį laikotarpį.
 • Pagalvokite apie ateities poreikius. Paklauskite, ar jūsų pasirinktas klausos aparatas gali padidinti galią, kad jis vis tiek būtų naudingas, jei jūsų klausa pablogėtų. Klausos aparatai neveikia neribotą laiką, tačiau jie turėtų tarnauti apie penkerius metus.
 • Patikrinkite, ar nėra garantijos. Įsitikinkite, kad klausos aparatui suteikiama garantija, kuri galioja dalims ir darbui tam tikrą laikotarpį. Kai kuriems balionėliams garantija gali būti taikoma apsilankymams biure arba profesionalioms paslaugoms.
 • Saugokitės klaidinančių teiginių. Klausos aparatai negali atkurti normalios klausos arba pašalinti viso foninio triukšmo. Saugokitės skelbimų, kurie teigia priešingai.
 • Planuokite išlaidas. Klausos aparatų kaina labai skiriasi. Nuotolinio valdymo pultai, klausos aparatų priedai ir kitos klausos aparato parinktys gali kainuoti papildomai. Pasitarkite su savo audiologu apie savo poreikius ir lūkesčius.
 • Kai kurie privatūs draudimo polisai padengia dalį arba visas klausos aparatų išlaidas – patikrinkite savo polisą, kad įsitikintumėte

Kviečiame konsultacijai dėl klausos aparato pasirinkimo: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje.

Pripratimas prie klausos aparato

Pripratimas prie klausos aparato užtrunka. Tikriausiai pastebėsite, kad jūsų klausymo įgūdžiai palaipsniui gerėja, kai priprasite prie stiprinimo. Netgi jūsų paties balsas skamba kitaip, kai nešiojate klausos aparatą. Pirmą kartą naudodami klausos aparatą, atminkite šiuos dalykus:

 • Klausos aparatai nesugrąžins jūsų klausos į normalią. Klausos aparatai negali atkurti normalios klausos. Jie gali pagerinti jūsų klausą sustiprindami švelnius garsus.
 • Skirkite laiko priprasti prie klausos aparato. Reikia laiko, kol priprasite prie naujo klausos aparato. Tačiau kuo daugiau jį naudosite, tuo greičiau prisitaikysite prie sustiprintų garsų.
 • Praktikuokite klausos aparato naudojimą įvairiose aplinkose. Jūsų sustiprinta klausa skirtingose ​​vietose skambės skirtingai.
 • Ieškokite paramos ir stenkitės išlikti pozityviai nusiteikę. Noras praktikuoti ir šeimos bei draugų palaikymas padeda nustatyti jūsų sėkmę naudojant naują klausos aparatą. Taip pat galite apsvarstyti galimybę prisijungti prie palaikymo grupės žmonėms, turintiems klausos sutrikimų arba klausos aparatų naujokams.
 • Grįžkite tyrimui. Specialistai į savo mokesčius gali įtraukti vieno ar kelių tolesnių apsilankymų išlaidas. Gera idėja pasinaudoti šia galimybe atliekant bet kokius reguliavimus ir užtikrinti, kad naujasis klausos aparatas veiktų kuo geriau.

Audiologas gali papasakoti apie naujus klausos aparatus ir prietaisus. Jis arba ji taip pat gali padėti atlikti pakeitimus, kad atitiktų jūsų poreikius. Tikslas yra, kad laiku rastumėte jums patinkantį klausos aparatą, kuris pagerintų jūsų gebėjimą girdėti ir bendrauti. Geriausia kreiptis konsultacijai pas profesionalus t.y. Geraklausa.