Naudinga informacija apie klausos aparatus

Klausos aparatų priežiūra: 12 pagrindinių priežiūros patarimų

Rūpintis klausos aparatu yra svarbu norint užtikrinti klausos aparato veikimą visą savo gyvenimą. Klausos aparatai yra didelė investicija. Norint, kad klausos aparatas išliktų geriausios būklės, klausos aparatą reikia reguliariai prižiūrėti, valyti.
Klausos aparatai veikia ne idealiomis sąlygomis: ausies kanalų viduje, kur juos veikia ausų vaškas ir drėgmė. Reguliarus valymas, kurį galite atlikti patys, kartu su įprastine klausos priežiūros specialisto atliekama priežiūra prailgins klausos aparato tarnavimo laiką. Kviečiame konsultacijai klausos aparato prieiūros ir kitais įvairiais klausos aparatų klausimais: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje.

12 pagrindinių klausos aparatų priežiūros patarimų

 1. Saugokite klausos aparatus nuo karščio ir drėgmės;
 2. Kuo greičiau pakeiskite išsikrovusias klausos aparato baterijas;
 3. Valykite klausos aparatus;
 4. Dėvėdami klausos aparatus, nenaudokite plaukų lako ar kitų plaukų priežiūros priemonių;
 5. Išjunkite klausos aparatus, kai jų nenaudojate;
 6. Keičiamas klausos aparato baterijas laikykite vaikams ir naminiams gyvūnams nepasiekiamose vietose;
 7. Stenkitės nenumesti klausos aparato ant žemės;
 8. Laikytis asmeninės higienos;
 9. Reguliariai valykite klausos aparato akumuliatoriaus kontaktus;
 10. Išvalyti klausos aparatą dienos gale;
 11. Įsigyti ausų vaško šepetėlį;
 12. Valydami klausos aparatus venkite servetėlių su cheminėmis medžiagomis.

Kaip valyti įausinius ir užausinius klausos aparatus?

Valydami įausinį klausos aparato modelį, atlikite šiuos veiksmus:
 1. Valant įausinius klausos aparatus svarbu atkreipti dėmesį į įrenginio angas įskaitant ir mikrofono prievadus. Naudodami minkštų šerių dantų šepetėlį arba klausos sveikatos priežiūros specialisto pateiktą šepetėlį pašalinkite susikaupusią ausų sierą. Laikykite prietaisą taip, kad valoma anga būtų nukreipta žemyn, kad visi nešvarumai iškristų iš klausos aparato vidaus.
 2. Tada ausų sieros valymo kabliuku išvalykite viską, ko nepavyko nuvalyti šepetėliu.
 3. Klausos aparato valymą užbaikite nuvalydami visą prietaisą švaria, sausa šluoste arba servetėle. Taip iš klausos aparato pašalinsite šiukšles.

Norėdami išvalyti užausinius klausos aparatą atlikite šiuos veiksmus:

 1. Valydami užausinį klausos aparatą patikrinkite, ar prietaise nėra šiukšlių, ir pašalinkite jas minkštu šepetėliu arba sausa šluoste.
 2. Nuimkite klausos aparato įdėklą nuo kabliuko, tam kad nuvalytumėte jį. Dauguma ausų įdėklų, (ypatingai pagaminti iš minkštų medžiagų) laikui bėgant gali pakeisti spalvą. Jei norite išvengti klausos aparato spalvos pakitimo, reikia valyti juos kasdien. Kartą per savaitę pamirkyti šiltame, muiluotame vandenyje.
 3. Prieš vėl naudodami užausinį klausos aparatą leiskite jam visiškai išdžiūti per naktį. Valant klausos aparatą negalima naudoti alkoholio ar kitų cheminių medžiagų. Šios medžiagos kenkia klausos aparatui. Atlikus šiuos priežiūros veiksmus galite vėl naudoti klausos aparatą.
Nepamirškite reguliariai tikrintis ausų būklės ir tinkamai pasirūpinti pasirinktais klausos aparatais. Perskaitę Geraklausa.lt straipsnį: Kaip išsirinkti klausos aparatą? sužinosite, kaip išsirinkti klausos aparatą.
Skaitykite kitus straipsnius apie klausos aparatus: